donderdag 16 juni 2011
Dit jaar is het project 'Actiecentrum Heumen Werkt' genomineerd voor de Nationale Alfabetiseringsprijs 2011. Dit project is, op aanvraag van de gemeente Heumen, ontwikkeld door ROC Nijmegen, team Basiseducatie. Op 8 september 2011 weten we of ROC Nijmegen voor de tweede keer de Alfabetiseringsprijs in ontvangst mag nemen.
Lezen, schrijven en rekenen zijn de basisvaardigheden om mee te doen in de maatschappij. Ze vormen de voorwaarde om deel te kunnen nemen aan de arbeidsmarkt. Daarom ontwikkelde team Basiseductie van ROC Nijmegen, in opdracht van de Gemeente Heumen, een project om werkzoekende inwoners van Heumen hierbij te helpen.
Het doel van 'Actiecentrum Heumen Werkt' is om bezoekers te informeren en ondersteuning te bieden bij:
Tijdens de open inloop is er een re-integratiespecialist van de gemeente Heumen en een docent Basiseducatie van ROC Nijmegen aanwezig.
De docent richt zich op de schriftelijke en mondelinge taalvaardigheden. De re-integratiespecialist richt zich meer op de bedrijven, netwerkrelaties, en krijgt inzicht in haar cliƫntengroep.
Daarnaast wordt er samengewerkt met allerlei externe partijen in de vorm van workshops; bedrijven en/of organisaties met een bepaalde expertise, komen gericht informatie geven en workshops verzorgen.
Op 8 september 2011, de Nationale Dag van de Alfabetisering, wordt de prijs uitgereikt door het Ministerie van Onderwijs, Cultuur en Wetenschap, Een ervaren vakjury, onder leiding van de voorzitter van de Onderwijsraad, zal uit de genomineerden de winnaars aanwijzen.
Vorig jaar won team Basiseducatie met het onderdeel "Taboedoorbreking" de Nationale Alfabetiseringsprijs 2010. Het ging om een project, in samenwerking met het Canisius Wilhelmina Ziekenhuis, waarin laaggeletterdheid onder de aandacht van artsen, verpleegkundigen, patiƫnten en bezoekers gebracht werd.